GELENEKSEL ELVAN ÇELEBİ HAZRETLERİNİ ANMA TÖRENİ..

GELENEKSEL ELVAN ÇELEBİ HAZRETLERİNİ ANMA TÖRENİ.. Geleneksel olarak, her yıl yapılan Elvan Çelebi Hazretlerini anma töreni bu yıl da Çiçekdağına bağlı Çepni köyünde 18 10 2009 Pazar günü yapıldı.

Geleneksel olarak, her yıl yapılan Elvan Çelebi Hazretlerini anma töreni bu yıl da Çiçekdağına bağlı Çepni köyünde 18 10 2009 Pazar günü yapıldı.

                        Elvan Çelebi Hazretleri, Hacı Bektaşi Veli nin 8 . göbekten torunu Hüseyin Çelebinin oğludur.Türbesi Çepni köyünde olduğu için burada yapılan anma törenlerine Türkiyenin çeşitli bölgelerinden çok sayıda Alevi yurttaşlarımız katılmıştır.

                         Yaşadığı dönemde engin hoşgörüsü ile insanlara ışık olan Elvan Çelebi Hazretleri günümüzde de maneviyatıyla insanları birleştirmekte onları aydınlatmaktadır.

                       Törene katılan Belediye Başkanımız Sn. İsmail DENİZ böyle bir anma törenin yapılmasında  başta Çepni köyü muhtarı Sn. Osman BARAN olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek bundan sonraki yıllarda yapılacak olan törenlere de  her türlü desteği vereceğini iletti.

                       Cem edilip, yemeklerin yendiği insanların tanış olduğu anma töreni daha sonra son bulanarak ileriki yıllarda daha kapsamlı olarak düşünülen anma proğramlarında buluşmak üzere türbeden ayrıldılar.